SELLIST PASKA POLEKS ORIFLAME-st KÜLL USKUNUD!

SELLIST PASKA POLEKS ORIFLAME-st KÜLL USKUNUD!

Alustan algusest. Paar nädalat tagasi meie sõbrad kutsusid meid kinno ühe filmi esilinastusele. Teatavasti saab seal ikka igasugust nänni ja värki ning me sõbrannaga loomulikult haarasime testimiseks kõike, mida pakuti ning osalesime ka Oriflame-i lauas ühes loosis.

Möödunud 13. reedel sain ma Oriflame poolt smssi, et olen võitnud näohoolduse töötoas osalemise!
Loomulikult oli minu päev tehtud! Kui tihti ikka säärane loosiõnn naeratab eks?

Kuna see ”töötoa värk” ajas mind veidike segadusse siis helistasin spetsiaalselt üle neile, et küsida, mida see ”võit” endast üldse kujutab, mida seal täpsemalt tehakse ja kui kaua see aega võtab siis sain ma vastuseks, et põhimõtteliselt saate näohoolduse ja meigi Oriflame toodetega ning kulub umbes tunnike. Selge pilt! Olin rõõmus ning ootasin seda. Mis oli reaalsus?

Päev algas trennidega nagu ikka ja mõtlesin, et peale trenni kulub üle pika aja ära üks mõnus näohooldus küll ja fakk jee – saab veel ilusaks ka! Täiega kiirustasin veel, et ma jumala pärast hiljaks sinna ei jääks, sest ma ei teadnud, kuidas sinna täpselt minna. Tänu selle ilge kiirustamise peale suutsin ma alguses vale bussi peale astuda. Õnneks see mu tuju veel ei rikkunud, hüppasin maha ootasin õiget bussi. Kui õige bussiga linna olin jõudnud ja otsapidi omadega vanalinnas olin siis otsustasin GPS-si kasutada, et ei hakkaks seiklemisele aega raiskama. GPS suutis mind kaks korda täiesti vales suunas juhatada -ULME! Õnneks kolmandal korral otsustas õigesti suunata 🙂
Lõpuks ometi olin ma kohal! Kokku kulus küll tund aega aga noh, mis teha 😀
Olin valmis oma mõnusaks näohoolduseks ja meigiks ning arvestanud et ehk hiljem soetan endale midagi kaasagi, kui tõesti väga meeldib.


Vot sellist nahhaalsust ma ausalt öeldes hetkel meenutada ei suuda, mida ma täna kogesin!

Ette-ruttavalt ma ütlen, et sellises samalaadses PÄRIS šokis olin ma aastaid tagasi, kui ma kooli vahetasin ja olin 1. septembril aktuselt naasnud. See väljendub minu puhul nii, et ma ei saa lihtsalt väga mõrut naeratust suult ja ei suuda ära imestada, kuhu kurat ma just sattusin???

Astusin uksest sisse ning kohe suunati sinna niinimetatud töötuppa. Vastu võttis selline esmapilgul hästi tore, rõõmus, umbes 40-dates naine ja palus mind ja ühte minust poole vanemat daami istet võtma. Olimegi need kaks lolli seal…või vähemalt mina.

See laud, mille äärde me istet võtsime oli kaetud erinevate Oriflame toodetega ning kaks peeglit mulle ja daamile. Alguses LOOMULIKULT uuris ta, kas me oleme kuulnud sellisest firmast nagu Oriflame ja kas oleme nende tooteid kunagi kasutanud ning tellinud. Ma ütlesin kohe, et ema kunagi tellis ja sealtkaudu olen midagi proovinud lapsena. Teine tädi ütles, et vahel ta tuttavate kaudu on ikka tellinud. Peale seda too tädi uuris meilt, et kuidas me üldse seoses näohooldusega alustame oma hommikuid ja õhtuid ning mis firmade tooteid üleüldiselt kasutame. Seejärel asusime tema juhtnööre mööda ISE oma nägusid puhastama nende Oriflame toodetega. Seletas kenasti, mis järjekorras kõike teha tuleb, miks just niipidi ja mida on näonahale tarvis enne meigi peale kandmist ning milliste liigutustega tuleb kõike seda läbi viia. See kogu informatsioon polnud mulle uudis.

Kui 10-15 minutit möödas oli siis algas intensiivne müük!

Nagu reaalselt, mängu tuli nende kataloog, mille ta lahti lõi ning me hakkasime seda koos läbi vaatama, mis neil kõik müügis on ja mis on UUS jne. Juba siis käis mul klikk ära, sest ma vihkan peale surumist ja taolist otsemüüki, isegi kui seda tehake peenelt.
Okei, kuulasin ja noogutasin aga sisimas ma tahtsin juba ära joosta ja olekski pidanud, sest asi läks hullemaks!

Küll ta rääkis, et ainult sealt kontorist on võimalik saada endale niinimetatud a’la kliendihaldur, kelle kaudu saab tooteid palju soodsamalt ja siis tuli jutt juba punktide kogumisest, et peab olema teatud hulk punkte koos, et saada head hinda.

Ma saan aru, et kordamine on tarkuse ema ja et see ongi müüginaise töö aga sorri, ei ole tõesti vaja korrutada, et tõesti teil on hetkel väga-väga super võimalus neid tooteid veel soodsamalt tellida, kui teised seda saavad. Seda oli vastik kuulda ja näha, sest ma ei ole idioot, kes sellise manipuleerimisega kaasa läheb. Ammu teada ju, et head asja ei ole vaja müüa, sest inimesed leiavad head asjad ise ülesse ja ostavad neid nii või teisiti.

Ma isegi ei hakka rääkima nendest Oriflame lisa koolitustest, millest ta meile rääkis aga ka nendele asjadele suutis ta soravalt reklaami teha, kuni toidulisanditeni välja!
Kataloogidest järgmine punkt olid liikmeks registreerimis paberid, mis meile nina alla lükati. Ma muidugi ütlesin kohe kiirelt, et mina jätan vahele ja kui ma ümber peaksin mõtlema siis saan alati ise helistada teile. Teisel tädil aga nii hästi ei läinud, sest ta ju niikuinii vahel tellib aga ka talle ei meeldinud, et kohe seal-nüüd-kohe pidanuks pabereid täitma, mille esimene rida algas juba lepingu tingimustega nõusolekuga või midagi taolist. Uuris veel, et kus kohast saab neid tingimusi üldse näha, millega ma nõus pean olema, kusjuures mul oli täpselt sama küsimus peas ja siis tuli välja et tegelikult mingeid tingimusi ei ole. Lehel olevad read näiteks nagu punkt seoses maksmise tähtajaga ja muu taoline siis see käis tingimuste alla. VIIMAKS see tädi ka keeldus ning võttis minust eeskuju ja ühines minuga, et alati saab ju vajadusel ise ühendust võtta. Kulunud oli kokku täpselt pool tundi ja oligi mu nähtamatu näohooldus läbi. Jumal tänatud, et ma oma meigikoti meelega koju jätsin, kuna mulle öeldi, et ma saan sealt ka meigi. Vähe sellest, ma olin sunnitud täiesti ilma värvita lahkuma – inimene, kes ikka naljalt ilma värvimata välja ei lähe 😀 Ehk oli mul plaanis selle meigiga kuhugile edasi minna? Anyways õnneks ma läksin otse koju niikuinii, hehe! Reaalselt põgenesin sealt nii ruttu, kui võimalik.

Mida ma tahan öelda selle kõigega on see, palun ära petke ja traumeerige inimesi!

See kogu jama raiskas mu lühikesest elust kokku peaaegu kaks ja pool tundi. Kui telefonis oleks mu pärimise peale öeldud, et saate võimaluse testida ise enda peal nelja Oriflame toodet ja siis koju minna, ei oleks ma sinna iial läinud. Usun, et vähesed läheks!

Ma olen kirjeldamatult pettunud ja niivõrd ebameeldivat kogemust, kui see, ei ole mul vist varem olnud või lihtsalt ei mäleta enam. Võibolla olen lihtsalt mina ise imelik, kes ei talu niiöelda otsemüüki. Jäägu see juba igaühe enda otsustada. Vähemalt nüüd tean, et 13 ja reedel midagi võita on väga ohtlik. Võta näpust, lurjus tabas mind peaaegu kaks nädalat hiljem! 😀


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga